در حال بارگذاری

پیام مدیر

شارژ کارتریج :

سالهاست که در ایران به دلایل مختلف خرید و جایگزین کردن مواد مصرفی در محصولات الکترونیک و در این مورد خاص ماشین های اداری فرآیندی خارج از صرف اقتصادی محسوب شده و مالکان این رده از دستگاه ها همیشه با توسل به روش هایی غیر از استاندارد شرکت سازنده و شاید همراه با تردید اقدام به تعمیر تجهیز یا بروزرسانی محصولات خود کرده اند.

استاندارد کمپانیهای بزرگ که جزو پیشتازان صنعت چاپ خانگی و اداری محصوب می شوند, در محدوده سود آنها قابل جستجوست و از آنجایی که جایگزینی یک کارتریج جدید با نسخه قبلی آن به نوعی عامل افزایش فروش و سود آوری برای کمپانی می شود, منطقی است که بر روی آن نیز تبلیغ و توصیه فراوان کنند. افزایش روز افزون بهره وری شرکت ها, سازمان های دولتی و خصوصی از ماشین های اداری در کشور عزیزمان و در کنار آن افزایش تقاضای خدمات و از طرفی عدم امکان جایگزینی قطعاتی مانند کارتریج پرینتر با شرایطی که در کشور های صنعتی تعریف شده, فرآیندی موسوم به شارژ کارتریج را در کشورمان رواج داده تا شرکت ها و اشخاص در سطوح, کیفیت و قیمت های متفاوتی اقدام به ارائه این خدمت به مشریان خود کنند.

هر چند و به دلایل پیشتر گفته شده شرکت های سازنده پرینتر به هیچ وجه شارژ کارتریج را توصیه نمی کنند و جای شکی نیست که کیفیت و کارایی کارتریج اصل با نمونه شارژ شده آن قابل مقایسه نیست, اما شارژ کارتریج هم برای خود اصول و منطقی داشته که با پیروی از آنها میتوان باعث افزایش عمر کارتریج, کاهش افت کیفیت, کاهش هزینه تمام شده و پیشگیری از تعویض نا بجای قطعه شود که در کوتاه مدت برای کاربران خانگی و در طولانی مدت برای کاربران شرکتی به نوعی صرفه جویی به حساب خواهد آمد. در این بین مواردی نیز مانند پودر با کیفیت و سازگار با کارتریج مورد نظر, قطعات سازگار با پودر مورد استفاده, نحوه باز کردن کارتریج بدون آسیب, تمیزی و چندی موارد از این دست, در کیفیت نهایی کار خود نمایی خواهند کرد که بعضا نه تنها به آن توجهی نکرده بلکه خلاف آن را نیز انجام می دهند. در این بین و با تمامی این گفته ها انتخاب بهترین گزینه برای دریافت خدماتی بهینه, تنها بر عهده مشتری خواهد بود.